Претенденти на «будівельну амністію» мають звертатися до ЦНАП

Претенденти на «будівельну амністію» мають звертатися до ЦНАП

За минулий рік у Чернігові 40 об’єктів будівництва узаконені в рамках «будівельної амністії». Про це розповіла 26 березня на розширеній нараді в мерії начальник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради Людмила Шкуріна.

Цей механізм почав діяти саме минулого року: 31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону від 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт»

Таким чином, громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію збудовані без оформлення дозвільних документів у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів. А також - господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів і будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року. Це можливо за умов, що будівлі за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти. Це робиться за результатами технічного обстеження цих об’єктів, шляхом реєстрації поданої ними декларації про готовність об’єкта до експлуатації, до якої додані завірені копії правовстановлюючих документів  на земельну ділянку.

Документи громадян, які претендують на «будівельну амністію», приймаються працівником ДАБК в Центрі надання адміністративних послуг (м. Чернігів, вул.Рокоссовського 20-а, робоче місце №24).

12232_1

12232_212232_0

28.03.2019