Словацько-Українська конференція у Пряшеві

Словацько-Українська конференція у Пряшеві

0-02-05-d19b9d501a5d8f8cef77d9005b1bbc49a5d390fcc36f267cd78a800f78d18a95_full-tmb-270x180

23 листопада 2016 року в м. Пряшів, Словаччина, відбулася словацько-українська конференція на тему: «Важливість співпраці Словаччини та України, яка здійснюється в рамках двостороннього співробітництва через кордони».

Захід було проведено в рамках реалізації програми транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною  SK-08 (проект фінансується за рахунок гранту Королівства Норвегія через Норвезький фінансовий механізм та з державного бюджету Словацької Республіки www.eeagrants.org;  www.norwaygrants.org).

Дана конференція включала обговорення таких питань: торговельно-економічна співпраця між Україною та СР; співпраця в сфері енергетики, транспорту і логістики; співпраця в галузі туризму.

З українського боку з тематичними доповідями виступили: Тимчасовий повірений у справах України в СР (двостороннє співробітництво, європейський порядок денний України, здійснення реформ в Україні); С.Грищенко, керівник групи радників Президента УНК МТП (розвиток металургійної галузі України); С.Скачков, керівник Міжнародного центру ділового співробітництва в Словаччині, представник ICC Ukraine (діяльність ICC Ukraine); О.Іванова, головний спеціаліст Департаменту міжнародного співробітництва Міненерговугілля України; представники  Закарпатської ТПП, ділових кіл України (презентація виробничих потужностей своїх компаній, а також представники туристичного агенства TPG, Київ (презентація туристичних можливостей) і НУО (робота неурядових організацій у сфері боротьби із корупцією в Україні, коментар щодо е-декларування).

Зі словацького боку з тематичними доповідями виступили: відомий в Україні А.Дулеба, Директор Словацького агенства зовнішньої політики (SFPA), член Міжнародної дорадчої ради при Прем’єр-міністрові України; представники Мінтрансу СР,  Словацької залізниці, голова Пряшівської ТПП, представники туристичних агенств та ділових кіл СР.

У ході зазначеної українсько-словацької конференції відбувся конструктивний обмін думками щодо співпраці у торговельно-економічній сфері.

Сторони були одностайні у думці, що двостороння співпраця має значний невикористаний потенціал, насамперед в енергетичній і транспортній сферах.

Представники ділових кіл провели окремі переговори за інтересами.

Водночас, в цей же день. 23 листопада, А.Дулеба, Директор SFPA, провів Словацько-Український коопераційний день, у якому взяли участь представники ділових кіл двох країн.

Джерело: Рада експортерів  та інвесторів при МЗС України

28.11.2016